Święto Niepodległości

Ikona dekoracyjna Święto Niepodległości
11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. 102 lata temu nasz kraj odzyskał niezależność po długich latach niewoli.
Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!
11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.
Równie uroczyście było w zeszłym roku - śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków oraz przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.
Pomimo obostrzeń epidemiologicznych, śpiewać będziemy także w tym roku - zachęcamy by robić to w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego. By to ułatwić, zachęcono wszystkie stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitowały Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawiamy też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami.
 
Zapraszamy naszych Mieszkańców do wzięcia udziału w akcji.
Drukuj

Wyświetlania: 54

Zobacz również

Powrót do góry