Ślubowanie w SP Niemica

Torty z okazji ślubowania.

7 października 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, wychowankowie z klasy I zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie dyrektor Iwona Nowak-Gancarz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając dużym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Później było mnóstwo życzeń i prezentów. Rodzice również pamiętali o święcie swoich pociech, organizując „słodkie” przyjęcie. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

                                                                     Wychowawca Małgorzata Mierzejewska

Drukuj

Wyświetlania: 164

Zobacz również

Powrót do góry