W jaki sposób można się spisać?

Zdjęcie przedstawia plakat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego 2020.
Spis rolny przeprowadzany będzie na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie zasięgiem równocześnie cały kraj. Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą i według stanu na ten dzień.
Powszechny Spis Rolny będzie prowadzany metodami:
1) samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl
Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.
 
Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:
2) Samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99). Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.
 
3) Bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym. Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników.

Przed wizytą prosimy o kontakt z UG Malechowo w celu ustalenia szczegółów. W tutejszym urzędzie gminy od 1 września do 30 listopada 2020 r.
 
W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.
Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwoma metodami:
1) wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.
2) wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.
 
 
Więcej informacji na stronie: http://psr2020.spis.gov.pl 🧑‍💻
 
Drukuj

Wyświetlania: 79

Załączniki:

Zobacz również

Powrót do góry