Umowy na Granty Sołeckie podpisane

Zdjęcie przedstawia sołtysów Darskowa, Niemicy i Zielenicy oraz wójta Radosława Nowakowskiego i wicemarszałka Tomasza Sobieraja w siedzibie malechowskiego urzędu podczas podpisania umowy na granty sołeckie.

31 lipca br. w siedziebie Urzędu Gminy Malechowo odbyło się spotkanie wójta Radosława Nowakowskiego z Tomaszem Sobierajem, wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego oraz sołtysami naszych trzech miejscowości: Agatą Zawadzką (Niemica), Edytą Gawin (Darskowo), Ryszardem Kowalskim (Zielenica) celem podpisania umów na realizację Grantów Sołeckich.

Sołectwa Darskowo, Niemica i Zielenica otrzymały dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy zł (na każde sołectwo) na działania mające na celu poprawę funkcjonowania miejscowości.

Projekty, które będą realizować nasi "szczęśliwcy" to:

  • Sołectwo Darskowo - projekt siłowni zewnętrznej „Do aktywnych świat należy”,
  • Sołectwo Niemica - projekt „Bajkowo w świat przyrody”, który zakłada stworzenie parku postaci z bajek i tablic tematycznych dotyczących historii wsi,
  • Sołectwo Zielenica - projekt siłowni zewnętrzne „Integracja i rekreacja w Zielenicy”.

 

Naszym aktywnym sołectwom gratulujemy dofinansowania i życzymy powodzenia w realizacji zadań na rzecz integracji i aktywizacji społeczności lokalnej.Drukuj

Wyświetlania: 222

Zobacz również

Powrót do góry