Bieżące działania oraz plany inwestycyjne

Zdjęcie przedstawia wójta Radosława Nowakowskiego podczas rozmowy z mieszkańcami Bartolina i sołtys Katarzyną Kozioł.

Pomimo epidemii nasza gmina nie zwalnia. Prace inwestycyjne są realizowane, a nowe zadania planowane... Trwają prace projektowe nad przygotowaniem dokumentacji  windy,  która ma funkcjonować w malechowskim Urzędzie. Wszystko  to z myślą o osobach niepełnosprawnych, bowiem dostosowanie budynku jest priorytetem, jeśli chodzi o zwiększenie dostępności do obiektów użyteczności publicznej i likwidację barier architektonicznych.

Na etapie przygotowań jest dokumentacja budowy miniświetlic w miejscowości Sulechówko, Darskowo i Borkowo.

Ogłoszony został przetarg dotyczący budowy oczyszczalni ścieków w Podgórkach, w planach jest sfinalizowanie - tego kluczowego  dla malechowskiego budżetu zadania - do końca bieżącego roku.

Planowana jest przebudowa drogi w Podgórkach na około 300-metrowym odcinku. Brukowa droga w stronę placu zabaw w niedalekiej przyszłości zmieni się w asfaltową. Podobnie w Malechówku, do końca roku zostanie wykonana modernizacja drogi w technologii asfaltowej od numeru 1 o numeru 10.

Przygotowywana jest także  dokumentacja na gminną drogę  publiczną w Zalesiu, w kierunku do drogi wojewódzkiej. Planowane jest tu wykonanie nawierzchni asfaltowej.

Kompleksowa modernizacja wszystkich dróg czeka mieszkańców Gorzycy. Z racji tego, że remont nawierzchni  będzie wykonany poprzez posadowienie płyt jomb, uda się poprawić jakość poruszania się w niemal całej wsi. Z tego względu  zrezygnowano z inwestycji w kosztownej technologii asfaltowej na rzecz płyt jomb. 

Gmina  Malechowo  z wygospodarowanych oszczędności zakupiła płyty jomb, które mamy w planie wykorzystać na bieżące remonty i modernizację  odcinków, które będą wymagały pilnych napraw. Na zadanie to zarezerwowano 150 tys. zł.

Drukuj

Wyświetlania: 196

Zobacz również

Powrót do góry